05 lis 2013

IX Integracyjna Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Gimnazjalistów

5 listopada 2013 r. w naszej szkole odbyła się IX edycja Integracyjnej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Gimnazjalistów. W tegorocznych zmaganiach brało udział 9 par czyli 18 uczniów II klas w Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 5.

Uczniowie rozwiązywali test wiedzy i test ortograficzny, sprawdzali swoje umiejętności czytania ze zrozumieniem, parami rozwiązywali test zawierający zadania z różnych dziedzin życia i odpowiadali na tzw. pytania multimedialne z zakresu kultury.

W przerwie uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.

W tym roku zwyciężyli:

I miejsce – Michał Loda i Kamil Dębowski z Gimnazjum nr 2,

II miejsce – Klaudia Masełko (Gimnazjum nr 2) i Aleksandra Skrzyszowska (Gimnazjum nr 5),

III miejsce – Szymon Partyka i Anna Kania z Gimnazjum nr 5.

Najlepsi olimpijczycy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Carrefour, a wszyscy uczestniczy – dyplomy i drobne upominki.

Komisja ds. Integracji w ZSO nr 5 składa serdeczne podziękowania za pomoc w sfinansowaniu nagród i upominków oraz poczęstunku dla uczestników:

hipermarketowi Carrefour,

Wydziałowi Edukacji UM w Gliwicach,

Cukierni Czech z Gierałtowic.